WEISS / WEISEN

Witbier/ Belgian White

"Bílé" belgické pivo "Wit" pochází z oblasti Leuvenu a Hoegaardnu. Historie tohoto stylu je dlouhá více jak 400 let. Styl skoro zanikl, ale v padesátých letech minulého století ho oživil pivovar Hoegaarden. Je to pivo osvěžující, řízné, kalné, kořeněné, ovocné, šumivé a velmi světlé až slámové. Vzhled může mít až mléčné zakalení. Můžeme zaznamenat špetku koření a bylinek, především koriandru a kůry hořkého pomeranče, hřebíčku, či badyánu, které se přidávají při výrobě. Specifikem ve výrobě je užití nesladované pšenice v množství okolo 50 %. Tím se liší například od německých pšeničných piv, že v něm nejsou patrny prvky banánu. Typickým varním způsobem je vícestupňová infuze. Piva mají slabou chmelovou hořkost a žádné nebo velmi slabé chmelové aroma. Jsou mírně kyselá, méně plná, se slabším obsahem esterů a neobsahují diacetyl. Podávají se o sklepní teplotě. V nejlepší kondici je čerstvý Witbier. Jedná se o lehčí piva s obsahem alkoholu kolem 4,5 - 5,5% obj..Slad: pšeničnýKvašení: svrchníDruh: světléBarva piva: 4 - 8 EBCTeplota servírování: 4 - 7°CSklenice:
Podobné styly: Weissbier/ WeizenbierPůvod: Belgie

American Wheat

Bledé až světle oranžové pivo vařené z minimálně 30% sladové pšenice v sypání sladu. Kvašení je spodní i svrchní. V hotovém pivu je obvykle zbytkový obsah kvasnic, ale ve srovnání s Hefeweizen jsou tato piva více chmelená a neobjevíme v nich banánové tóny a fenoly.Slad: pšeničnýKvašení: spodní, svrchníDruh: světléBarva piva: 6 - 14 EBCTeplota servírování: 4 - 7°CSklenice:
Podobné styly: Weissbier/ Weizenbier, HefeweizenPůvod: USA

Berliner Weisse

Berlínská specialita od 16. stol., původně z Hamburku. Pšeničné pivo (min. 50% podílu pšeničného sladu), vyráběné za pomocí mléčných bakterií (Lactobacillus). Díky tomu má pivo nízké pH a je kyselejší. Pro svou elegantní a osvěžující chuť si pivo u Napoleonovy armády vysloužilo pojmenování "šampaňské severu". V 19. stol. bylo toto pivo natolik populární, že jej vyrábělo 700 pivovarů. Pivo má slámovou barvu a rychle mizící pěnu. Chuť je mírně chlebová, ostře trpká, kyselá (mírně citrónová nebo jablečná, nikdy ne octová). Po odeznění silné kyselosti doznívají lehké esterové tóny (citrónová nebo jablečná). Chmel má podobně jako u piva Lambic pouze konzervační funkci a v chuti piva není žádoucí. Dokonce se nepřidává ani do varného kotle, ale pouze do rmutu. Při podávání se může přílišná kyselost dosladit kapkou malinového sirupu, nebo zeleným bylinným sirupem z Mařinky vonné (Waldmeister). Velmi slabé a osvěžující pivo se stupňovitostí 7 až 8 % EPM je typické nízkým obsahem alkoholu (2,8-4,0% obj.).Slad: pšeničnýKvašení: svrchníDruh: světléBarva piva: 4 - 6 EBCTeplota servírování: 7 - 10°CSklenice:
Podobné styly: Weissbier/ Weizenbier, LambicPůvod: Německo

Weissbier/ Weizenbier

"Bílé pivo" je pšeničné pivo, dnes převážně z Německa, ale také z Belgie, kde se mu říká "witbier". Dle německé tradice je typické použití sladové, či nesladové pšenice v množství minimálně 50 % podílu sypání sladu. Vyrábí se jak infuzí, tak dvourmutovou dekokcí (nejčastěji jednormutovou). První psané zmínky o vaření toho typu piva kupodivu pocházejí z českého území ze začátku 16. stol., kdy roku 1505 Petr Vok z Rožmberka udělil městu Třebové právo vařit "bílé pivo". Až teprve kolem roku 1550 se rozšířilo do Bavorska, kde je oblíbené dodnes. Pivo má světlou slámovou až velmi tmavě zlatou barvu, vysokou nasycenost a bohatou pěnu, převážně je nefiltrované (viditelný zákal díky kvasnicím a vysokému obsahu bílkovin). Díky vyšší EPM (min. 11,0 %) je pivo středně plné a je z něj znatelná obilná chuť po pšenici. Pivo se vyznačuje charakteristickým ovocným a fenolovým aroma, vystupuje muškátový oříšek, kouřové, či vanilkové aroma, a zejména hřebíček. Často jsou přítomné estery nejčastěji s banánovým aroma, jablečné aroma a rovněž i vyšší alkoholy. Kvasničná vůně by měla být svěží, bez sirných a autolyzačních tónů. Bývá měně chmelené, takže chmelová chuť a vůně nejsou přítomny. Diacetyl by neměl být cítit. Chmelení je slabší, doznívání sušší. Pšeničné pivo se podává ve vysokých, pohárových sklenicích, často i s plátkem citrónu.Slad: pšeničnýKvašení: svrchníDruh: světléBarva piva: 4 - 16 EBCTeplota servírování: 4 - 7°CSklenice:
Podobné styly: Hefeweizen, Kristallweizen, Rauchweizen, Rauchweizenbock, Weizenbock, DunkelweizenPůvod: Německo

      zastoupení pro      Česko a Slovensko  nejlepší německý slad

    super kvalita za       férovou cenu   

Člověče zastav se 

Člověče zastav se

                                                                                                                                                           KONTAKT :

Telefon:  00420 704 002 357

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky